Ważny mecz wyjazdowy

W niedzielę 12 listopada Piotrcovia, w ramach 10 – przedostatniej już kolejki pierwszej rundy PGNIG Superligi Kobiet sezonu 2017/18, rozegra w Kobierzycach spotkanie z tamtejszym zespołem KPR Gminy Kobierzyce. Na razie wszystkie mecze z zespołami zajmującymi miejsca 8-12 nasze zawodniczki rozstrzygnęły pewnie na swoją korzyść, nie zależnie od tego czy grały u siebie czy na wyjeździe. Zespół z Kobierzyc jeszcze nie zaznał smaku zwycięstwa z Piotrcovią w meczu ligowym, w ubiegłym sezonie była to jedyna ekipa, z którą Piotrcovia wygrała wszystkie 4 spotkania. Zadanie będzie trudne, rywal się wzmocnił, ma szerszą ławkę i więcej doświadczonych zawodniczek, już nie wszystko jest tylko w rękach Anny Mączki, a zmiana szkoleniowca na pewno spowodowała też zmianę stylu gry. Wierzymy, że nasze zawodniczki i tym razem znajdą  sposób na nieco przebudowaną ekipę z Kobierzyc. Rok temu pewne zwycięstwo w Kobierzycach (pierwsze w sezonie) dało Piotrcovii nadzieję na utrzymanie i lepszą grę. Ewentualna wygrana w tym roku zapewniłaby naszej drużynie status lidera w dolnej części tabeli i szansę na coś więcej – np awans na 6 miejsce, wywalczony po dobrych występach w rundzie rewanżowej.